Kolay İade

Ürünümü iade etmek istiyorum, ne yapmalıyım?

  

* Sitemizden satın almış olduğunuz her ürünü kullanmadığınız, ambalajına zarar vermediğiniz sürece 14 gün içerisinde iade etme hakkına sahipsiniz.

* Orjinal kutusu/ambalajı bozulmuş tekrar satılabilirlik özelliğini kaybetmiş, bir başka müşteri tarafından satın alınamayacak olan ürünlerin iadesi kabul edilmeyecektir.

*  Elektrik malzemelerin deneme-yanılma yöntemiyle kullanılmasını önlemek amacıyla, iadesi kabul edilmemektedir.

* İade edilmek istenen ürünün faturası Firma adına kesilmiş ise, iade ederken kurumun düzenlediği iade faturası ile birlikte gönderilmelidir. Faturası kurum adına düzenlenen ürünlerin iadesi İade Faturası kesilmediği takdirde kabul edilmeyecektir.

* Lütfen iade etmek istediğiniz ürünü, kargoya vermeden önce Parçafilosu müşteri hizmetleriyle (0850 840 34 00)  mutlaka iletişime geçin.

* İade işlemini telefonda başlattıktan sonra ürünü, anlaşmalı kargo şirketi aracılığı ile tarafımıza göndermeniz gerekmektedir. Anlaşmalı kargo firmaları için tıklayınız

* Lütfen iade işlemi yaparken cari kodu ile birlikte kargoya iletiniz. Cari Kodu için tıklayınız Ürün iade ve değişimlerde kargo ücretini TÜKETİCİ karşılar.

* Ürün tarafımıza ulaştığında kontrol edilir eğer iade koşullarına uygunsa aynı gün içerisinde ücret iadesi yapılır.

Ürünü gönderdikten sonra süreci nasıl takip edeceğim?

* Ürününüz parcafilosu.com.tr tarafından teslim alındıktan sonra ambalajı, aksesuarları, faturası(*) kontrol edilecektir.

* İade işleminin onaylanması durumunda; satın alma işleminde tercih ettiğiniz ödeme şekliyle aynı gün içerisinde "ürün bedeli" tarafınıza geri ödenecektir. Kredi kartına yapılan iadeler hesaba 1-3 iş günü içerisinde yansımaktadır. 

* İadenizin iade koşullarına uygun olmaması durumunda ise; ilgili ürün, adresinize kargo ile gönderilecektir. 

* İade sürecinizin takibini müşteri hizmetleri telefonumuzu arayarak, e-posta yoluyla veya canlı destekten yapabilirsiniz.

(*) İade edeceğiniz ürünün faturası kurumsal ise, iade ederken kurumun düzenlemiş olduğu iade faturasıyla birlikte göndermeniz gerekir. İade faturası, kargo payı dahil edilmeden (ürün birim fiyatı + KDV şeklinde) düzenlenmelidir.