Egzoz Sistemi Fiyatları

Egzoz Sistemi fiyatları Muadil ve Orjinal Egzoz Sistemi yedek parça olarak farklılık göstermektedir. Egzoz Sistemi Fiyat listesi günlük döviz kuru ile güncellenmektedir. Bu sayfada listelenen Egzoz Sistemi yedek parçaları üretici & ithalatçı garantisi altındadır.

Egzoz sistemi

Egzoz sistemi; araçlar ve biz insanlar için hayati görevleri vardır. Temel olarak, araç motor sistemi içine giren fosil,yakıt ve hava işlendikten sonra ortaya çıkan atığının, motor sisteminden çıkartıp ses ve devletlerin belirlediği egzoz emisyon değerine filitre edip sistemden çıkışını yapmaktadır.

Önemli parçaları; susturucu , egzoz manifoltu , katalitik konvektör , egzoz bağlantı takozları, sprer ve contalarıdır. Temel çalışma sistemi, araç yakıt deposundan aracın yakıt cinsine göre (dizel, benzin) motor yanma odasına yakıt transfer edilirken sağlıklı yanma için, hava sistemi ile temiz havada transfer edilir. Piston yataklarında, yanan fosil yakıtlar (dizel, benzin, lpg, h2) ile hava atıkları pistonunu yukarı yönlü hareketinde silindir kapakları üzerine monte edilen egzoz emme sibopları ile motor içinden çekilir , çekilen atıklar daha sonra yine silindir kapak üzerinde monteli olan egzoz manifoltuna transfer edildikten sonra egzoz boru sistemi ile dışarı salınır.

Bir diğer görevi ise yanma sonucu, ses kirliliğide oluşturan sistem aynı şekilde egzoz boru sistemin üzerinde susturucu parçalarının içerisindeki metal gözeneklerden geçerek çarpma ve yankılanma sonucu , ses sömürüp ses kirliliği desisini düşürüp hem araç içerisindeki hem de dışarıdaki  insanları rahatsız etmeyecek seviyeye düşürür. Motor çalıştığı sürece, bu salınım ve işlem devam eder.

Egzoz sistemi, genel arızalarına gelirsek metal bir dış yapısı vardır. Araçların alt şasesine egzoz takozları ile tutturulur, aracın alt kısmında kaldığı için yol zemininde oluşan tümsekler, iklim olayları (yağmur, don, yol tuzlama), metal yoğunluğu, ısınma sonucu genleşip soğuması, yapısal deformasyonlar, egzoz modifiye, katalitik konvektör tıkanmaları ve iptalleri başlıca etkenler olup araç model ve kullanım amaçlarına göre her yıl veya iki yılda bir çevre ve şehircilik bakanının yetki verdiği egzoz emisyon istasyonlarında muayene edilir. Bu muayene sonucuna göre araç egzoz sisteminde arıza varsa arıza giderilene kadar trafikten men ve para cezası verilir.

Egzoz sisteminde oluşan arızaların tespiti ve giderilmesinde, egzoz servisleri ve motor ustaları vasıtasıyla giderilir. Belki egzoz sistemi arızaların tespiti veya size uygun ustayı bulmanızda yardımcı olamayabiliriz; ama arıza sonucu oluşacak parça tedariğinizde parcafilosu.com.tr ailesi olarak aracınızın egzoz sistemine yüzde yüz uyumlu orijinal ve yan sanayi malzemeleri, gönül rahatlığı ile temin edebilirsiniz.

Araçla Uyumlu Parça Ara Temizle ✕

" Garajım"a kayıtlı olmayan araçlar için uyumlu parçaları kolayca bulun.

Marka
 
Şaseden Uyumlu Parça Ara

Şase numarası ile aracınız için uyumlu parçaları kolayca bulun.

Garajım

Aracınızı seçerek uyumlu parçaları listeleyin.

Egzoz Sistemi


Yükleniyor. Lütfen bekleyiniz.
Yükleniyor. Lütfen bekleyiniz.