Oto Elektrik Yedek Parça Fiyatları

Oto Elektrik yedek parça fiyatları Muadil ve Orjinal Oto Elektrik yedek parça olarak farklılık göstermektedir. Oto Elektrik yedek parça fiyat listesi günlük döviz kuru ile güncellenmektedir. Bu sayfada listelenen Oto Elektrik yedek parçaları üretici & ithalatçı garantisi altındadır.

Oto Elektrik Sistemi

Oto elektrik kategorisi, araçların ana enerji kaynağı fosil yakıtlardır; fakat elektrik gücüde araçlarımızın ilk çalışma ve idaresinde bir diğer önemli enerji kaynağıdırlar.

Temel olarak araç motorunun ilk çalışması esnasında kontaktan gelen komutla marş motoru ve ateşleme için, elektrik gücüne ihtiyaç duyarız. Araç için bu gücü, bir nevi elektrik deposu olan aküden elde ederiz. Araç çalıştıktan sonraki süreçte elektrik sarfiyatı daha da çoğalır ve akü kapasitesi yetersiz kalır. Bundan sonraki süreçte akü ve aracın elektrik ile çalışan parçalarını beslemek için, araç kendi elektriğini; şarj dinamosu, bir diğer adı alternatör üretmeye başlar . 

Temel çalışma prensibi motor üzerine monteli olan alternatör, motorun ürettiği mekanik enerjiyi krank kasnağı ile dönme kuvvetine çevrilir. Krank kasnağı üzerindeki dönme kuvveti, v kayışı ( şarj , alternator kayışı ) vasıtasıyla şarj dinamosu kasnağına transfer edilir ve mekanik enerjiyi, elektrik enerjisine çevirip akü ve araç için elektrik üretir. Ürettiği enerjiyi , kablo  elektrik tesisatı vasıtasıyla aracın ihtiyaç duyduğu elektrikle çalışan parçalara transfer eder.(aracın iç donanım kumandaları ,dış ve iç aydınlatmalar...)

Günümüzde elektrik teknolojinin çeşitlenmesi, araç üreticilerini de elektrik bazlı teknolojik çözümleri ve uygulamaları daha çok tercih etmelerine sebep olmaktadır . Bunlara örnek vermek gerekirse elektrikli direksiyon kutular , elektrikli el fren mekanizmaları gibi ...

Araçlarda kullanılan belli başlı elektrikli parçalar ise; mars burcu, marş motoru, akü, sarj dinamosu, gösterge panelleri, araç beyni, yakıt şamandırası, farlar, sigortalar, fan motoru, klima ve sileceklerdir.
Araç içerisinde bir çok kategoriye etki eden elektrik parçaları en fazla sorun ve arıza çıkartan parçalar olup arıza tespit ve tamiri o derece zor olmuştur.

 Günümüzde başlıca elektrik usta branşları, oto beyin ustaları, sark marş dinamosu ustaları, klima ustalarıdır. Aracınızda oluşabilecek elektrik arızaların tespit ve tamirinde size yardımcı olamayabiliriz; ama aracınız için, ihtiyaç duyacağınız elektrik malzemelerini parçafilosu.com.tr ailesi olarak sistem üzerinden aracınızla yüzde yüz uyumlu orjinal ve yan sanayi olarak gönül rahatlığı ile sipariş verebilirsiniz .

Araçla Uyumlu Parça Ara Temizle ✕

" Garajım"a kayıtlı olmayan araçlar için uyumlu parçaları kolayca bulun.

Marka
 
Şaseden Uyumlu Parça Ara

Şase numarası ile aracınız için uyumlu parçaları kolayca bulun.

Garajım

Aracınızı seçerek uyumlu parçaları listeleyin.

Oto Elektrik


Yükleniyor. Lütfen bekleyiniz.
Yükleniyor. Lütfen bekleyiniz.