Süspansiyon Yedek Parça Fiyatları

Araçlarda Süspansiyon Sistemi yedek parça fiyatları muadil, orjinal ve yan sanayi çeşitlerine ve parça markalarına göre farklılıklar göstermektedir. Süspansiyon yedek parça fiyat listesi günlük döviz kuru ile güncelleştirilmektedir. Süspansiyon sistemi sayfasında listelenen Süspansiyon yedek parçaları üretici & ithalatçı garantisi altında bulunmaktadır.

Süspansiyon Sistemi Nedir?

Süspansiyon sistemi; aracın en öncelikli konfor donanımı olup aracımızın yol üzerindeki çukur , tümsek gibi.. yolun düzgün olmamasından dolayı oluşan sarsıntıları hafifletip aracın ağırlığını, dingil ve tekerleklere aktaran sistem bütününe verdiğimiz ana kategori adıdır.
Süspansiyon sisteminin zemin üzerindeki bozuklukları, dikey kuvvet üzerinden ilk önce tekerlekler ile süspanse eder ki tekerleklerin hava (bar ) ayarları, süspansiyonun belirleyici elemanıdır. Eğer teker havaları (bar) gereğinden fazla olursa çarpa etkisi yaratır ve aracı sektirir, gereğinden az olursa da tekerleklere zarar verir.

İyi bir süspansiyon tekerleklerden başlar. Tekerleklerden gelen sarsıntıyı yay (helezon yayı ), amortisör, askı rotları viraj denge kol ve çubukları süspanse edip dengelerken, araca yön verici süspansiyon sistem parçaları olan direksiyon kutusu,  rot kolu, rot başı, rotil , salıncak burcu, denge kolları, amortisör takozu ve amortisör bilyesi... Direksiyon vasıtasıyla yön veririz.

Sorumlu satıcı olarak, süspansiyon sistemin ön takım ve arka takım olarak iki kategori ayırız ki buda araç, marka ve modeline göre araç süspansiyon sistemleri farklılık gösterebilir.  Bu farkılıklar amortisör yapılarına  göre gazlı amortisör, yağlı amortisör, havalı amortisör adlandırılırken; bağımsız ve bağımlı süspansiyon gibi belirleyici isimler ile de anılır.

Süspansiyon sistemi, komplike bir yapı olduğundan arıza tespit süreci yanıltıcı olabilmektedir . Genellikle arızaların tespit ve tamiri, başlı başına bir ustalık gerektirmektedir. Sektörümüzde bu hizmeti, rot balans servisleri vermektedir.

Tabi ki bu kadar komplike bir sistemin, bakım ve ayarlarının öncelikli yapılmalıdır ki seyir halinde iken, yol bozukluklarından oluşan sarsıntı ve titreşimleri en aza indirip keyifli bir sürüş sağlanmalıdır.

Aracınızın süspansiyon sisteminde oluşacak arızaların tespitinde, size yardımcı olamayabiliriz ama emin olunki, parcafilosu.com.tr ailesi olarak aracınıza lazım olan süspansiyon sistemine ait yedek parçalarını; sistem üzerinden, aracınıza yüzde yüz uyumlu, orijinal ve yan sanayi yedek parçalarını gönül rahatlığıyla temin edebilirsiniz.


Araçla Uyumlu Parça Ara Temizle ✕

" Garajım"a kayıtlı olmayan araçlar için uyumlu parçaları kolayca bulun.

Marka
 
Şaseden Uyumlu Parça Ara

Şase numarası ile aracınız için uyumlu parçaları kolayca bulun.

Garajım

Aracınızı seçerek uyumlu parçaları listeleyin.

Süspansiyon


Yükleniyor. Lütfen bekleyiniz.
Yükleniyor. Lütfen bekleyiniz.